Informacija

Saulės elektrinių montavimo principai ir darbų specifika:
 
Saulės elektrinės montavimas ant žemės.
 
Saulės elektrinės konstrukcija ir montavimo principas ant žemės yra pats brangiausias iš visų. Ją sudaro labai daug detalių, kurios sudaro pagrindinį rėmą. Pagrindinis rėmas turi būti tvirtai įgręžtas ar įbetonuotas į žemę, jog atlaikytų įvairias oro sąlygas. Kainą taip pat sudaro darbai. Šiai konstrukcijai, skirtingai nei visoms kitoms, reikalinga polių kalimo mašina ar gręžimo įrenginys kartu su betono mišiniu. Elektrinė ant žemės dažniausiai statoma šiek tiek toliau nuo objekto, kurio prisijungiama, tai ir įtakoja kainą, nes reikalinga daugiau kabelių, kasimo darbų ar specialių vamzdžių kabeliams apsaugoti.
Montavimas:
1. Sugręžiami ir įbetonuojami, arba sukalami poliai (profilis sigma) į žemę.
2. Prie profilio sigma tvirtinami skersiniai (c formos profilis), bei atramos (c formos profilis) varžtais.
3. Dedami specialūs profiliai prie kurių tvirtinasi saulės moduliai.
4. Prie profilio laikikliais pritvirtinami saulės moduliai.
 
Saulės elektrinės montavimas ant plokščio stogo (bituminė danga ir PVC danga).
 
PVC stogo danga yra lengva ir labai patvari, todėl neapkrauna stogo konstrukcijos dideliu svoriu.
Bituminė stogo danga yra gaminama mirkant stiklo ar celiuliozės pluoštą bitumo masėje. Tokia stogo danga išsiskiria ne tik patvarumu ir elastingumu, bet ir estetinėmis savybėmis.
Montuojant saulės elektrinę ant plokščio stogo privaloma įsivertinti stogo plotą bei stogo dangos kokybę. Jei stogo danga yra tik patenkinama, siūloma pirmiausiai ją pakeisti ir tik po to pradėti saulės elektrinės montavimo darbus. Norint pakeisti stogo dangą esant jau sumontuotai elektrinei reikia ją išardyti ir po atliktų remonto darbų ją sudėti atgal, tai reikalauja papildomų lėšų. Svarbu paskaičiuoti atstumus tarp modulių eilių, jog viena eilė kitai nemestų šešėlio, nes tai mažins elektrinės efektyvumą. Montavui ant lygaus stogo naudojamos balastinės konstrukcijos (pvz: Rem-23 ar ConSole+) ir pagal reikiamą svorį paskaičiuoti balastai. Modulių pasvirimo kampas gali būti 15 arba 30 laipsnių.
Montavimas:
1. Sukeliama konstrukcija ir išdėstoma per visą stogą. Negalima dėti į vieną vietą, nes bendras svoris gali sugadinti stogo dangą.
2. Sudedami svorio balastai ant saulės elektrinės konstrukcijos ir tik tada su specialiais laikikliais saulės moduliai tvirtinami prie konstrukcijos.
 
Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo su šiferio danga.
 
Pirmiausia šiai konstrukcijai reikalingos specialios smeigės, kurios sukasi per šiferio dangą į grebėstus arba stogo gegnes. Smeiges reikia sukti į šiferio bangos viršų, jog nesikauptų ir nesilaikytų drėgmė. 
Montavimas:
1. Per šiferio dangą susukamos smeigės į stogo grebėstus arba gegnes.
2. Aplink smeigę aptepama specialia ir atsparia įvairioms oro sąlygoms medžiaga, kuri nepralaidi drėgmei ir vandeniui.
3. Prie smeigės montuojama plokštelė ir ant jos tvirtinasi profilis su specialiais saulės modulių laikikliais. 
 
Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo su valcuota skarda.
 
Šis montavimo principas yra labai paprastas ir geras, nes nėra praduriama stogo danga. Specialūs gnybtai užsispaudžia ant valco ir puikiai laiko visą saulės elektrinės konstrukciją.
Montavimas:
1. Sumontuojami laikikliai ant valco.
2. Prie laikiklių tvirtinasi profilis, ant kurio laikikliais prispaudžiami saulės moduliai.
 
Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo su skardos danga.
 
Ši konstrukcija yra paprasta ir nesudėtinga. 
Montavimas:
1. Specialūs profiliai prisitvirtina prie stogo dangos varžtais su sandaria guma. Taip pat po profiliu yra sandari medžiaga nepraleidžianti drėgmės ar vandens.
 
Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo su molinių čerpių danga.
 
Šios konstrukcijos montavimo darbai užtrunka ilgiau nei kitų konstrukcijoų. Montavimas yra sudėtingesnis, nes reikia kiekvieną čerpę atkelti. Patartina turėti atsarginių čerpių, nes montuojant ji gali skilti. Tokiu atveju privaloma ją pakeisti nauja.
Montavimas:
1. Pakeliama čerpė, tada į gegnę prisukami specialūs kabliai.
2. Ant kablių montuojasi profilis, prie kurio pritvirtinami saulės moduliai. 
 
KODĖL VERTA RINKTIS SAULĖS ELEKTRINĘ?
Saulės moduliai – energijos sistemos įrenginiai, padedantys gyventi modernų ir sąmoningą gyvenimą. 
Per metus aplinkos taršą sumažinsite maždaug 5 tonomis CO2.
Prognozuojama, kad 2030 m. šiuo būdu pagamintą elektros energiją naudos kas trečias namų ūkis.
 
Saulės jėgainė puiki ir garantuotai atsiperkanti investicija. Paprastai saulės elektrinė atsiperka per 5-7 metus - įsidiegę saulės elektrinę padidinsite savo NT vertę.
 
Naudojant saulės energiją sumažinsite elektros energijos naudojimo kaštus.
Per metus išlaidas už elektros energiją galima sumažinti net 3 kartus. Jūs tampate nepriklausomu energijos gamintoju. 
 
Naudojame išmanią įrangą bei saugiausias technologijas - diegiame „Sharp“ ir ,,SWISS SOLAR" kompanijų saulės modulius.
Sharp turi 55-erių metų patirtį saulės energijos technologijų srityje - tai suteikia pasitikėjimo atliekant šią investiciją. Su „Sharp Energy Solutions Europe“ atsirado ir novatoriškų energijos gamybos sprendimų centras Europos rinkoje.
 
Saulės energijos gamintojai apibrėžia dvi skirtingas garantijas: produktui ir eksploatacinėms savybėms. Saulės modulio galia su laiku paprastai mažėja - maksimalus sumažėjimas yra nustatomas garantijoje eksploatacinėms savybėms. „Sharp“ siūlo 15-os metų garantiją produktams ir 25-ių metų linijinę garantiją gamybos rezultatams.
 
„Sharp“ siūlo platų fotovoltinių modulių asortimentą.
Mūsų naudojami inverteriai (įtampos keitikliai) Fronius - tai austriška kokybė ir 7-erių metų garantija.
Swiss Solar yra nepriklausoma Europos įmonė, atstovaujama daugiau nei 100 šalių visame pasaulyje, kurios būstinė yra Šveicarijoje. Pagrindinė veikla - inovatyvių elementų sistemų ir saulės modulių kūrimas, gamyba ir tiekimas.
Swiss Solar produktai yra pagrįsti naujoviškomis technologijomis: gamina tik monokristalinius modulius; nuo 2020 metų juos gamina tik naudodami PERC technologiją.
Swiss Solar siekia plėstis visame pasaulyje, kad klientams suteiktų greitą prieigą prie paslaugų ir produktų. Nuolat didina investicijas į mokslinius tyrimus ir naujų produktų kūrimą, kad galėtų klientams pasiūlyti tik moderniausius sprendimus, kurie leis įgyvendinti projektus. Nuolat tobulina savo modulių galią, našumą ir patikimumą, kad pasiektų jų technologinį pranašumą rinkoje ir taptų pirmaujančiu pasaulyje novatoriškų saulės modulių tiekėju.
Gamintojas SWISS SOLAR saulės moduliams suteikia 30 metų efektyvumo garantiją ir 20 metų gaminio garantiją.
Inverteriams gamintojas suteikia 10 metų garantiją.
Susisiekite su mumis telefonu ar elektroniniu paštu, pakonsultuosime bei pasiūlysime geriausią saulės elektrinės variantą Jums.
 
Tautvydas Klusas
Tel. nr. +370 611 38332
E-paštas: solar@mazgas.lt